Разлика помеѓу преработките на „Праведна употреба“

с
-
(Промена на слика + Надворешни врски)
с (-)
* [http://www.ccianet.org/artmanager/publish/news/First-Ever_Economic_Study_Calculates_Dollar_Value_of.shtml Article on the benefits of Fair Use to the U.S. ecomony]
* [http://www.ccianet.org/artmanager/uploads/1/FairUseStudy-Sep12.pdf Study of benefits Fair Use provides to U.S. economy]
{{Legal Doctrines}}
 
[[Категорија:Авторско Право]]
 
 
[[als:Fair use]]
284

уредувања