Ирене-Жил Бјенеме: Разлика помеѓу преработките

Одземени 23 бајти ,  пред 13 години
ситно
(нова статија)
 
(ситно)
наставка= |
роден-дата=[[28 август]] [[1796]] |
роден-место={{роден во|ЛожаниПариз|МакедонијаФранција}} |
починал-дата= [[19 октомври]] [[1878]] |
починал-место= [[Горна БрезницаПариз]], [[БугаријаФранција]]|
}}
 
482

уредувања