Разлика помеѓу преработките на „Е (број)“

Додадени 40 бајти ,  пред 11 година
с
с (Бот Менува: ar:عدد نيبيري)
с (Бот Додава: si:E (ගණිත නියතය))
[[ro:E (constantă matematică)]]
[[ru:E (математическая константа)]]
[[si:E (ගණිත නියතය)]]
[[simple:E (mathematical constant)]]
[[sk:Eulerovo číslo]]
2.435

уредувања