Разлика помеѓу преработките на „Мански јазик“

Додадени 24 бајти ,  пред 12 години
с
Бот Додава: ang:Manisc sprǣc Менува: pt:Língua manesa
с (Бот Додава: os:Мэнаг æвзаг, stq:Manx)
с (Бот Додава: ang:Manisc sprǣc Менува: pt:Língua manesa)
[[als:Manx]]
[[an:Idioma manés]]
[[ang:Manisc sprǣc]]
[[ast:Manx]]
[[be-x-old:Мэнская мова]]
[[os:Мэнаг æвзаг]]
[[pl:Język manx]]
[[pt:Língua manxmanesa]]
[[ro:Limba manx]]
[[ru:Мэнский язык]]
423

уредувања