Силвија Стојановска: Разлика помеѓу преработките

технички исправки
[непроверена преработка][непроверена преработка]
(нова статија. досега не постоеше на македонски.)
 
(технички исправки)
Силвија Стојановска (1960-) е позната македонска театарска, телевизиска и филмска актерка. Таа е ќерка на познатиот актер Ацо Јовановски и сопруга на покојниот Ненад Стојановски. Позната е по своите ролји во: Комедијанти, Заминувањето од Пасквелија, Пред дождот, Трето доба, Како убив светец и др.
35

уредувања