Сварог: Разлика помеѓу преработките

Нема измена во големината ,  пред 13 години
технички исправки
(технички исправки)
(технички исправки)
Особено се интригантни стиховите како:
 
1. ''Свети Кузма-баќушка, боже мој, боже мој;''
''Пречиста Мајчице, заиграј ни на свадба!''
 
 
2. ''Ти свети Боже, Кузмодемјан,''
''дојди ни на свадба нам'',
''со своите апостоли.''
35

уредувања