Разлика помеѓу преработките на „Кнежевство Молдавија“

Oficial
(Oficial)
Ознака: Рачно отповикување
(Oficial)
|date_end = {{OldStyleDate|5 февруари |1859|24 јануари}}<span style="display: none;">
|s1 = Обединето кнежевство Влашка и Молдавија
|flag_s1 = Flag of the United Principalities of Wallachia and MoldaviaRomania (1859 - 18621862–1866).svg
|s2 = Буковина
|image_s2 = [[File:Wappen Herzogtum Bukowina.png|30px]]
193

уредувања