Разлика помеѓу преработките на „Миранда“

Додаден 81 бајт ,  пред 1 година
нема опис на уредувањето
(Создадено преведувајќи ја страницата „Миранда“)
[[Податотека:PIA18185 Miranda's Icy Face.jpg|мини|Миранда]]
Откриени[[Орбитално занесување|Ексцентричност]]Периодот на револуцијата1.4134791.4135 денаПовршина700 000Маса
 
338

уредувања