Разлика помеѓу преработките на „Сперматозоид“

Додадени 180 бајти ,  пред 12 години
с
Бот Додава: bs, ca, cs, da, eo, fi, hr, id, pt, qu, sk Брише: af Менува: he, ru
с (Бот Додава: bs, ca, cs, da, eo, fi, hr, id, pt, qu, sk Брише: af Менува: he, ru)
[[Image:Simplified spermatozoon diagram.svg|центар|thumb|550px|Зрел човечки сперматозоид и неговите делови.]]
 
{{Link FA|de}}
[[af:Semen]]
 
[[bg:Сперматозоид]]
[[bs:Spermatozoid]]
[[ca:Espermatozoide]]
[[cs:Spermie]]
[[da:Sædcelle]]
[[de:Spermium]]
{{Link FA|de}}
[[en:Spermatozoon]]
[[eo:Spermatozoo]]
[[es:Espermatozoide]]
[[fi:Siittiö]]
[[fr:Spermatozoïde]]
[[he:זרעתא (אנטומיה)זרע]]
[[hr:Spermij]]
[[id:Spermatozoid]]
[[io:Spermatozoido]]
[[it:Spermatozoo]]
[[no:Spermie]]
[[pl:Plemnik]]
[[pt:Espermatozóide]]
[[ru:Сперматозоид]]
[[qu:Yuma kurucha]]
[[ru:Сперматозоиды]]
[[simple:Sperm]]
[[sk:Spermia]]
[[su:Spérma]]
[[sv:Spermie]]
24.401

уредување