Разлика помеѓу преработките на „Спорт“

Додаден 31 бајт ,  пред 13 години
асд
(ново)
(асд)
Спортовите можат да се класифицираат на повеќе начини, но генерално се делат на спортови со тркање, со противник, со лично достигнување, и со комбинација на наведените. Некои познати спортови се:
 
*[[Дигање тегови]]
*[[Атлетика]]
*[[Боречки спортови]]
114

уредувања