Разлика помеѓу преработките на „Sunset Strip“

Додадени 42 бајти ,  пред 13 години
асд
(вб)
(асд)
[[Image:Sunsetblvd.jpg|thumb|]]
'''Sunset Strip''' е името на една мијла и половина од [[Sunset Boulevard]] што поминува низ [[WestЗападен HollywoodХоливуд]], [[CaliforniaКалифорнија]]. Започнува од источната граница на West Hollywood со [[HollywoodХоливуд]] кај '''Crescent Heights Boulevard''', до неговата западна граница со [[BeverlyБеверли HillsХилс]] кај '''Doheny Drive'''. Sunset Strip е позната по големиот број на бутици, ресторани, рок клубови, и nightclubs кој се на врвот од забавната индустрија. Исто така е позната по нејзиниот заштитен знак од огромни, разнобојни [[билборди]] и по тоа што е место каде што излегуваат и се дружат рок ѕвездите и филмските ѕвезди.
114

уредувања