Квадрат (алгебра): Разлика помеѓу преработките

с
Бот Додава: cs:Druhá mocnina
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (Бот Додава: lt:Kvadratas (skaičiaus))
с (Бот Додава: cs:Druhá mocnina)
[[bs:Kvadrat (algebra)]]
[[ca:Quadrat (Potència)]]
[[cs:Druhá mocnina]]
[[de:Quadrat (Arithmetik)]]
[[en:Square (algebra)]]
109.264

уредувања