Разлика помеѓу преработките на „ФК Кауно Жалгирис“

Додадени 29 бајти ,  пред 1 година
нема опис на уредувањето
| nickname =
| founded = 2004
| ground = НФА // «Та́урас» <br/>[[Каунас]], [[Литванија]]
| capacity = 1.000 // 500
| chairman =
| manager = Рокас Гарастас<ref>http://zalgiris.lt/news/fc-kauno-zalgiris/86899/</ref>
541

уредување