Македонски парламентарни избори (2020): Разлика помеѓу преработките

нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
(Создадена страница со: {{иднина}} {{Infobox Election | country = Republic of Macedonia | type = parliamentary | ongoing = no | previous_e...)
 
Нема опис на уредувањето
<!-- VMRO-DPMNE -->
| party1 = ВМРО-ДПМНЕ
| image1 = [[File:Hristijan_Mickoski_EPP_Western_Balkans_Summit,_16_May_2018,_Sofia,_Bulgaria.jpg|150x150px]]
| image1 =
| leader1 = [[Христијан Мицкоски]]
| leader_since1 = 2017
<!-- SDSM -->
| party2 = СДСМ
| image2 = [[File:Zoran Zaev oct 2017 (cropped).jpg|150x150px]]
| image2 =
| leader2 = [[Зоран Заев]]
| leader_since2 = 2013
14.178

уредувања