Разлика помеѓу преработките на „Associated Press“

Додадени 20 бајти ,  пред 1 година
нема опис на уредувањето
(Создадено преведувајќи ја страницата „Associated Press“)
 
 
АП има освоено 53 [[Пулицерова награда|Пулицерови награди]], меѓу кои 31 за фотографии, од 1917 година кога почна оваа награда да се доделува. Агенцијата има заработено Пулицерова награда од 2019 година за меѓународно известување за покривање на граѓанската војна во Јемен.
 
== Наводи ==
[[Категорија:Задруги во САД]]