Разлика помеѓу преработките на „Предлошка:ПретМак“

Додадени 46 бајти ,  пред 1 година
нема опис на уредувањето
(File renamed. (GlobalReplace v0.6.5))
| list2 = [[File:Flag of North Macedonia (1946–1992).svg|40px|right|border|Социјалистичка Република Македонија]] [[Видое Смилевски]] {{•}} [[Љупчо Арсов]] {{•}} [[Ангел Чемерски]] {{•}} [[Благоја Талески]] {{•}} [[Томе Буклески]] {{•}} [[Ванчо Апостолски]] {{•}} [[Драгољуб Ставрев]] {{•}} [[Јездимир Богдански]] {{•}} [[Владимир Митков]] {{•}} [[Киро Глигоров]]
| group3 = Претседатели на [[Република Македонија]] <small>(од 1991)</small>
| list3 = [[Киро Глигоров]] {{•}} [[Борис Трајковски]] {{•}} [[Бранко Црвенковски]] {{•}} [[Ѓорге Иванов]] {{•}} [[Стево Пендаровски]] [[File:Coat of arms of the President of Macedonia.svg|40px|right|Република Македонија]]
}}<noinclude>