Разлика помеѓу преработките на „Трајко Стаматоски“

с
нема опис на уредувањето
с
с
 
Неговото име, исто така е запишано и како главен и одговорен уредник на монографијата објавена во 1987 година, по повод 40-годишнината од формирањето на македонскиот фудбалски клуб Вардар.
 
[[Категорија:Македонски филолози]]
[[Категорија:Македонски македонисти]]
252

уредувања