Видое Видичевски: Разлика помеѓу преработките

Додадени 136 бајти ,  пред 4 години
#1Lib1Ref
с (Робот: Селам 1 меѓујазични врски во Википодатоци на d:q12749749)
(#1Lib1Ref)
 
== Награди ==
Добитник е на наградите: „РТВ Скопје“ за најдобра книга за деца и на книгоиздателството „Детска радост“.<ref>Македонски писатели, Друштво на писатели на Македонија, 2004, стр. 52 - 53.</ref>
 
== Извори ==