Разлика помеѓу преработките на „Ангел Чалаков“

Додадени 7 бајти ,  пред 3 години
нема опис на уредувањето
(правопис)
}}
 
'''Ангел Керезов Чалаков''' бил македонски{{cn}}македоно-одрински револуционер, деец на [[Македонска револуционерна организација|Македонската револуционерна организација]].
 
==Биографија==