СУ „Илија Николовски Луј“ - Скопје: Разлика помеѓу преработките

нема опис на уредувањето
[непроверена преработка][непроверена преработка]
(Нови податоци)
Ознаки: Мобилно уредување Мобилно семрежно уредување Нагледно уредување
Нема опис на уредувањето
Ознаки: Мобилно уредување Мобилно семрежно уредување Нагледно уредување
{{Инфокутија - средни училишта|
|слика=МБУЦ.jpg
|име=ДМБУЦ "Илија Николовски Луј"
|место=[[Скопје]]
|општина=[[Општина Центар|Центар]]
|настава на =македонски и албански јазик
|адреса=Ул. Црвена скопска општина бр.4
|актуелен директор=Јован[[Зоран БицевскиЏорлев]]
|веб=wwwilijanikolovskilujsk.dmbucschools.edu.mk
}}
 
Анонимен корисник