Разлика помеѓу преработките на „Ени Џамп Канон“

Додадени 250 бајти ,  пред 4 години
нема опис на уредувањето
{{Infobox scientist
{{Инфокутија Научник
|name = Ени Џамп Канон<br /><small>Annie Jump Cannon</small>
|box_width =
|image_width =
|caption = Ени Џамп Канон во 1922
|birth_date = {{birth date|1863|12|11|df=y}}
|birth_place = [[Довер, Делавер|Довер]], [[Делавер]], [[САД]]<ref>Reynolds, p. 18</ref>
|birth_place =
|death_date = {{death date and age|1941|4|13|1863|12|11|df=y}}
|death_place = [[Кембриџ, Масачусестс|Кембриџ]], [[Масачусетс]], САД
|death_place =
|residence =
|citizenship =