Разлика помеѓу преработките на „Кременчук“

Додадени 183 бајти ,  пред 4 години
с
додадете категорија
с (Покрај тоа)
с (додадете категорија)
{{Без извори|датум=август 2010}}
Кременчук е важен индустриски град во централна [[Украина]], лоциран на брегот на реката [[Днепар]]. Зафаќа површина од 96 км2 и има 225.216 жители. Збратимен е со македонскиот град [[Битола]].
 
 
[[Категорија:Градови во Украина]]
[[Категорија:Градови во Полтавска област]]
[[Категорија:Кременчук]]
7

уредувања