Копти: Разлика помеѓу преработките

Додадени 94 бајти ,  пред 6 години
нема опис на уредувањето
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
Нема опис на уредувањето
{{наводи}}
 
{{Источно Православна и Православие Етничка група}}
{{Нормативна контрола}}
[[Категорија:Христијанство во Египет]]
Анонимен корисник