Разлика помеѓу преработките на „Кашуби“

Додадени 15 бајти ,  пред 11 година
с
Бот Додава: io:Kashubi
с (Бот Додава: ca, cs, da, eo, fi, nl, ro, sk, sr, uk Менува: no, pt)
с (Бот Додава: io:Kashubi)
[[et:Kašuubid]]
[[fi:Kašubit]]
[[io:Kashubi]]
[[lt:Kašubai]]
[[nl:Kasjoeben]]
109.264

уредувања