Герард Меркатор: Разлика помеѓу преработките

Додаден 51 бајт ,  пред 14 години
с
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (Бот Додава: en:Gerardus Mercator)
с (Бот Додава: gl:Gerardus Mercator, pms:Gerardus Mercator)
[[fi:Gerhardus Mercator]]
[[fr:Gerardus Mercator]]
[[gl:Gerardus Mercator]]
[[he:גרארדוס מרקטור]]
[[hu:Mercator]]
[[no:Gerhard Mercator]]
[[pl:Gerhard Kremer]]
[[pms:Gerardus Mercator]]
[[pt:Gerardo Mercator]]
[[ro:Gerhard Mercator]]
59.415

уредувања