Ѓулхански хатишериф: Разлика помеѓу преработките

нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
с (Bot: Migrating 8 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q1332014 (translate me))
Нема опис на уредувањето
[[Категорија:Отоманска политика]]
[[Категорија:Отоманско право]]
[[Категорија:Танзимат]]
159

уредувања