810 Атоса: Разлика помеѓу преработките

Додадени 115 бајти ,  пред 7 години
нема опис на уредувањето
(Создадена страница со: 810 Атоза е астероид кој припања на фамилијата ''Флора''. Надворешни врски)
 
Нема опис на уредувањето
'''810 Атоза''' е астероид кој припања на фамилијата ''Флора''.
 
==Надворешни врски==
* [http://cfa-www.harvard.edu/iau/lists/NumberedMPs.txt Discovery Circumstances: Numbered Minor Planets]
Анонимен корисник