Разлика помеѓу преработките на „Ubuntu“

Додадени 243 бајти ,  пред 6 години
нема опис на уредувањето
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
|----
|13.10 || 17 октомври 2013 || Saucy Salamander ||
|----
|14.04 LTS || 17 октомври 2014 || Trusty Tahr ||
|----
|15.10 || 23 април 2014 || Utopic Unicorn ||
|----
|13.10 || 23 октомври 2015 || Vivid Vervet ||
|----
|13.10 || 22 октомври 2015 || Wily Werewolf ||
|}
 
2

уредувања