Бели дробови: Разлика помеѓу преработките

Додадени 42 бајти ,  пред 8 години
embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information
[проверена преработка][проверена преработка]
с (Отстрането уредувањето на 95.86.20.163 (разговор), вратено на последната верзија на [[User:Вик Ретлхед|Вик Рет...)
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
{{commons|Category:Lungs}}
 
{{Нормативна контрола}}
[[Категорија:Систем за дишење]]