Разлика помеѓу преработките на „Гинтерсберге“

Додадени 42 бајти ,  пред 5 години
embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information
с (Bot: Migrating 11 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q631555 (translate me))
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
* Училиштен музеј - училиштето во Гинтерсберге од [[Протестантска реформација|Реформацијата]]
 
{{Нормативна контрола}}
[[Категорија:Градови во Харц]]
[[Категорија:Харцгероде]]