Џуно: Разлика помеѓу преработките

Додадени 42 бајти ,  пред 7 години
embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information
с (Bot: Migrating 91 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q29445 (translate me))
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
Градот го добил своето име според [[Џо Џуно]], рудар и трагач по [[злато]]. Џуно бил основан од Џо и [[Ричард Хенри]] после пронаоѓањето злато со помош на племето [[Тлингит]].
 
{{Нормативна контрола}}
[[Категорија:Главни градови на американските сојузни држави]]
[[Категорија:Градови во Алјаска]]