Разлика помеѓу преработките на „Годишно време“

Додадени 42 бајти ,  пред 5 години
embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information
с (Bot: Migrating 101 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q24384 (translate me))
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
{{Никулец од областа на географијата}}
 
{{Нормативна контрола}}
[[Категорија:Календари]]
[[Категорија:Климатологија]]