Разлика помеѓу преработките на „Стефан Душан“

Додадени 42 бајти ,  пред 6 години
embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information
с ((GR) File renamed: File:Dusanporodica.jpgFile:Family of Serbian Emperor Stefan Dušan, Dečani.jpg File renaming criterion #2: To change from a meaningless or ambiguous name to a name that describ...)
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
*[http://www.istorijskabiblioteka.com/art:stefan-dusan „Стефан Душан] (на српски јазик)
 
{{Нормативна контрола}}
[[Категорија:Родени во 1308 година]]
[[Категорија:Починати во 1355 година]]