Разлика помеѓу преработките на „Класна борба“

Додадени 42 бајти ,  пред 6 години
embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information
с (Bot: Migrating 2 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q1744607 (translate me))
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
Помеѓу застапниците на класната борба постојат длабоки несогласувања во врска со типот класна борба што треба да се води.
 
{{Нормативна контрола}}
[[Категорија:Општество]]