Разлика помеѓу преработките на „Еди Ирвајн“

Додадени 42 бајти ,  пред 5 години
embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information
с (Bot: Migrating 29 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q171397 (translate me))
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
'''Еди Ирвајн''' (роден на [[10 ноември]] [[1965]]) е поранешен возач на [[Формула 1]]. Својата кариера ја започнал во 1983 година, како возач во [[Формула Форд]]. Во [[1988]] година се натпреварувал во [[Формула 3]], а во периодот од [[1989]] до [[1993]] година во [[Ф3000]] во [[Европа]] и [[Јапонија]].
 
{{Нормативна контрола}}
[[Категорија:Живи луѓе]]
[[Категорија:Пилоти од Ферари во Формула 1]]