Разлика помеѓу преработките на „Швеѓани“

Додадени 42 бајти ,  пред 5 години
embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information
с (Bot: Migrating 49 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q165192 (translate me))
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
{{Европски етнички групи}}
 
{{Нормативна контрола}}
[[Категорија:Шведска]]
[[Категорија:Народи]]