Разлика помеѓу преработките на „Вирџинија“

Додадени 42 бајти ,  пред 5 години
embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information
с (Removing Link FA template (handled by wikidata))
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
{{Координати-наслов d|37.5|N|79|W|region:US-VA_type:state}}
 
{{Нормативна контрола}}
[[Категорија:Сојузни држави од САД]]
[[Категорија:Поранешни британски колонии]]