Разлика помеѓу преработките на „Воин Поповиќ-Вук“

Додадени 42 бајти ,  пред 6 години
embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information
с (Bot: Migrating 4 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q1267637 (translate me))
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
*[http://www.novosti.rs/code/navigate.php?Id=16&status=jedna&datum=2009-03-27&feljton=5509 "Јунаци Кајмакчалана"], Новица Пешић, ''Вечерње новости'', фељтон, 2006.
 
{{Нормативна контрола}}
[[Категорија:Војводи на Српскиот комитет на четничката акција]]
[[Категорија:Македонски Срби]]