Разлика помеѓу преработките на „Тапани“

Додадени 42 бајти ,  пред 5 години
embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
{{рв|Drums}}
 
{{Нормативна контрола}}
[[Категорија:Музички инструменти]]
[[Категорија:Ударни инструменти]]