Разлика помеѓу преработките на „Чалке (Цариград)“

Одземени 16 бајти ,  пред 5 години
с
Removing Link GA template (handled by wikidata)
с (Робот: Брише pt:Chalke (strong connection between (2) mk:Чалке (Константинопол) and pt:Portão Chalke))
с (Removing Link GA template (handled by wikidata))
[[Категорија:Порти во Константинопол]]
[[Категорија:Големата палата во Константинопол]]
 
{{Link GA|tr}}
15.694

уредувања