Преспа: Разлика помеѓу преработките

Додадени 2 бајти ,  пред 8 години
[непроверена преработка][проверена преработка]
{{наводи}}
 
* [http://strumski.com/biblioteka/?id=606 "Преспа; Преспанското Езеро; Старини в Преспа"], Книга оdод ВМОРО револuционерoтреволуционерoт Георги Траjчев од Прилеп, 1923 г.
 
[[Категорија:Региони во Македонија]]
145

уредувања