Разлика помеѓу преработките на „Крушоради“

Додадени 29 бајти ,  пред 6 години
с
с (Bot: Migrating 2 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q3403594 (translate me))
 
== Личности ==
*Стојан Гоговчев - првата жртва за одбрана на селото
*Никола Груев - дедо на македонскиот премиер Никола Груевски
*Стилјан Самарџиев
 
== Култура и спорт ==
9

уредувања