Карпестата уметност во Македонија: Разлика помеѓу преработките

с
нема опис на уредувањето
с (Нова страница: Карпестата уметност во Македонија почнала да се создава пред повеќе од 15 000 години. Оваа уме...)
 
сНема опис на уредувањето
[http://www.unet.com.mk/rockart/ Македонски национален центар за истражување на камената уметност]
 
[[Категорија:УметностМакедонска во Македонијауметност|Карпеста]]