Разлика помеѓу преработките на „Енергија“

Одземен 11 бајт ,  пред 6 години
==Видови енергија==
 
== Енергија и енергенси шиптаристефче мевче ==
Потрошувачката на енергија и енергенси е составен дел како на секојдневниот живот на поединецот, така и на индустријата и на сите останати сегменти на општеството.
Енергијата ја има во секој дом, училиште, фабрика, стамбен објект односно секаде.
Анонимен корисник