Разлика помеѓу преработките на „Градски стадион Кратово“

нема опис на уредувањето
с (Bot: Migrating 2 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q3405290 (translate me))
оператор = [[ФК Силекс]]|
играат = [[ФК Силекс]]|
капацитет = 4.5001,800 |
}}
 
'''Градски стадион Кратово''' ({{lang-mk|Градски стадион Кратово}}) — [[повеќенаменски стадион]] во [[Кратово]], [[Македонија]]. Најчесто се користи за [[фудбал]]ски натпревари и е домашен стадион на [[ФК Силекс]]. Стадионот има капацитет од 1,800 седишта. <ref>{{cite web|url=http://macedonianfootball.com/index.php?option=com_joomleague&func=showPlayground&p=4&pgid=6&Itemid=40
Градски стадион Кратово, на кој настапува екипата на [[ФК Силекс]].
|title=Sileks Stadium profile ||first=|last=}}</ref>
 
== Наводи ==
{{наводи}}
 
== Надворешни врски ==
*[http://www.stadionwelt.de/sw_stadien/index.php?stadion=sileks-stadion&folder=sites&site=fotos&id=780&page=1 Слики]
 
[[Категорија:Фудбалски стадиони во Македонија|Градски стадион Кратово]]