Твитер: Разлика помеѓу преработките

Нема измена во големината ,  пред 8 години
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
Нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
| company_name = Твитер<br />Twitter, Inc.
| company_logo =
| company_type = [[Јавна Компанијакомпанија|Јавна]]
| traded_as = {{NYSE|TWTR}}
| foundation = 21 март 2006