Разлика помеѓу преработките на „Анастас Јанков“

Одбиени последните 2 промени во текстот и вратена ревизијата 1794144 на Dalco26
с (Bot: Migrating interwiki links, now provided by Wikidata on d:q12271795)
(Одбиени последните 2 промени во текстот и вратена ревизијата 1794144 на Dalco26)
[[Категорија:Бугарски офицери од Македонија]]
 
[[bg:Анастас Янков]]
{{Дејци на Македонскиот комитет}}