Разлика помеѓу преработките на „Чикаго Булс“

Додадени 39 бајти ,  пред 8 години
с
нема опис на уредувањето
с
с
{{commons category|Chicago Bulls}}
* {{NBATeam|Bulls}}
* [http://www.nba.com/bulls/history/Chicago_Bulls_History-24393-42.html HistoryИсторијат of theна ChicagoЧикаго BullsБулс] (nba.com)
* [http://www.basketball-reference.com/teams/CHI/leaders_career.html ChicagoНајдобрите Bullsиграчи careerна leadersБулси] (basketball-reference.com)
* [http://www.sportsecyclopedia.com/nba/chicago/bulls.html Sports E-Cyclopedia]