Разлика помеѓу преработките на „These Are the Days of Our Lives“

Додадени 4 бајти ,  пред 7 години
с
коrekcija
с (коrekcija)
}}
 
„'''These are the Days of Our Lives'''“ е песна на англискиот рок состав [[Квин]]. Во најголем дел е напишана од нивниот тапанар [[Роџер Тејлор]] и е осма песна на албумот ''[[Innuendo]]'' од 1991 година. Клавијатурите биле програмирани во студио од сите членови на бендот, а кога перкусиите (синтетизирани конги) биле наснимани од нивниот продуцент [[Дејвид Ричардс]] (иако на спотот биле одглумени од [[Роџер Тејлор]]).
 
Песната била издадена како сингл во Соединетите Американски Држави, на 45-тиот роденден на [[Фреди Меркјури]], 5 септември 1991 година, и како [[дупла-А]] страна сингл во Велика Британија три месеци покасно, на 9-ти декември, во пресрет на смрта на Меркјури заедно со знаменитата песна на Queen „[[Bohemian Rhapsody]]“. Синглот дебитирал на 1. место на Британската сингл листа, и останал на врвот цели пет недели. Песната била наградена со награда [[Брит награди|Брит]] за „[[најдобар сингл]]“ во 1992 година.
93

уредувања