Разлика помеѓу преработките на „Crazy Little Thing Called Love“

Додадени 12 бајти ,  пред 7 години
Како што Фреди Меркјури соопштил во весникот Melody Maker на 2 мај 1981 година, тој ја компонирал "Crazy Little Thing Called Love" на гитара за пет до десет минути.
 
{{quote|'Crazy Little Thing Called Love' ми одзема пет до десет минути. Го сторив тоа на гитарата, на која незнам баш добро да свирам, но тоа се покажа како добра работа бидејќи бев ограничен, знаејќи само неколку акорди. Тоа е добра стега бидејќи едоставно морав да пишувам во тесни рамки. Неможев да користам премногу акорди и поради тоа ограничување напишав добра песна, мислам.|FreddieФреди MercuryМеркјури}}
 
 
93

уредувања